Включення премії з нагоди ювілею у розрахунок лікарняного

Працівник хворів з 10.06.2024 по 19.08.2024 р. В липні 2024 року йому була нарахована премія до ювілею згідно з умовами колективного договору. З 06.09.2024 р. працівник знову захворів. Чи включати вказану премію при розрахунку середнього заробітку для оплати тимчасової непрацездатності, якщо в липні через хворобу не відпрацьовано жодного робочого дня?

Премії до ювілейних та пам'ятних дат як у грошовій, так і в натуральній формі є одноразовим заохоченням, яке не пов'язане з конкретними результатами праці, належить до інших заохочувальних та компенсаційних виплат згідно з пп. 2.3.2 Інструкції №5.

Така премія виплачується на підставі Положення про преміювання, яке затверджується наказом керівника з ознайомленням з ним всіх працівників під підпис. Якщо Положення про преміювання немає, то про премії має бути зазначено в колективному договорі.

За умовами запитання надання премій з нагоди ювілею (дня народження) на підприємстві передбачено колективним договором.

Пунктом 3 Порядку №1266 передбачено обчислення середньої зарплати з виплат з яких сплачений ЄСВ та зазначений вичерпний перелік невідпрацьованих днів з поважних причин, які виключаються з розрахункового періоду. А оскільки з разової премії сплачений ЄСВ і вона не належить до поважних причин, то премія до ювілею підлягає включенню при обчисленні середньої зарплати для розрахунку лікарняного.

Але у ситуації, що розглядається, премія з нагоди ювілею була нарахована працівнику у тому місяці (липні 2024 року), в якому були невідпрацьовані дні з поважних причин, а саме тимчасова непрацездатність, яка тривала повний місяць, тому і ці дні, і сума премії виключаються з розрахункового періоду при обчисленні середньої зарплати для розрахунку лікарняних працівнику у вересні 2024 року.