Ведення військового обліку, якщо в жіночому колективі один чоловік

ТОВ має штат 10 людей: один чоловік - директор (37 років) та дев'ять жінок невійськовозобов'язаних. Чи потрібно вести військовий облік?

Відповідно до пп. 8 Порядку №1487 обов’язки з ведення військового обліку на підприємстві покладаються на працівника служби персоналу або служби управління персоналом (відділу кадрів), а в разі відсутності такої штатної одиниці ці обов’язки покладаються на особу, яка веде облік працівників на підприємстві.

Згідно з пп. 3 ст. 64 ГКУ підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.

Тобто, чинні норми законодавства не визначають конкретно, скільки штатних посад та скільки працівників має бути на підприємстві.

Тож, якщо директор підприємства є єдиним чоловіком на підприємстві, то щодо нього також слід вести військовий облік.

Для ведення військового обліку працівників на підприємстві визначається особа, на яку покладається його ведення. Покладання обов’язків з ведення військового обліку здійснюється наказом з встановленням доплати в розмірі до 50% посадового окладу (пп. 10 Порядку №1487) або ж доплата не встановлюється - це залежно від того, чи передбачено такий обов’язок посадовою інструкцією.

Інформація про призначення відповідальної особи подається в ТЦК у 7-денний строк, за формою встановленою додатком 1 до Порядку №1487. Копія самого наказу при цьому не подається, бо це не передбачено чинним законодавством.

Отже, зважаючи, що на підприємстві відсутній рух кадрів (чоловіків), інформація для подання в ТЦК відсутня. За директором, який працює не один рік, достатньо буде звіряння списків з ТЦК та СП за графіком. Згодом, якщо будуть наймані працівники, тоді потрібно буде тісніше співпрацювати з ТЦК та подавати інформацію, зібрану нами у цій консультації.