Ставка ПДФО та ВЗ з іноземних дивідендів, отриманих у 2024 році
Фізособа – резидент України отримала іноземний дохід з США у вигляді дивідендів за акціями американської компанії. За якою ставкою буде оподатковуватись дохід від дивідендів за 2023 рік у фізособи – резидента України в Україні?
У разі, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати до 1 травня року, що настає за звітним, річну податкову декларацію про майновий стан і доходи – див. роз’яснення податківців.
Ставка ПДФО на іноземні дивіденди в Україні становить 9%. Ці правила є актуальними для дивідендів, нарахованих нерезидентами, відповідно до пп. 167.5.4 та 170.1.1 ПКУ.
Задекларований фізичними особами загальний річний дохід за 2024 рік оподатковуватиметься військовим збором за ставкою 1,5% (крім доходу від операцій з майном, доходу у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна, які оподатковуються за ставкою 5% з 1 грудня 2024 року). Ставка військового збору збільшиться до 5% для доходів, що вказуються в річній декларації, починаючи з 1 січня 2025 року. Тобто доходи в декларації за 2024 рік (в тому числі іноземні дивіденди) ще оподатковуються ВЗ за ставкою 1,5%, а доходи в декларації за 2025 рік будуть оподатковуватися ВЗ за ставкою 5%.
При цьому береться до уваги дата отримання таких дивідендів – 2024 рік, а не період, за який вони нараховані – 2023 рік.
Також нагадуємо про можливість застосування Конвенції між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи та капітал. Оподаткування дивідендів регламентовано ст. 10 Конвенції. За цією статею найвигіднішим є оподаткування дивідендів в Україні згідно з ч. 1 ст. 10 Конвенції – за ставкою ПДФО 9.