Щорічне оцінювання посадових осіб ОМС під час воєнного стану
Чи проводиться під час воєнного стану щорічна оцінка посадових осіб місцевого самоврядування?
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону №2493, з метою оцінки ділових та професійних якостей, а також кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування, крім осіб, зазначених у частині другій цієї статті, посадові особи місцевого самоврядування один раз на 4 роки підлягають атестації.
Щорічна оцінка проводиться з метою, визначеною в п. 1.2 Методрекомендації № 102, а саме:
- поліпшення добору й розстановки кадрів, розвитку ініціативи і творчої активності посадових осіб місцевого самоврядування, визначення їх потенціалу, потреб у підвищенні кваліфікації та особистому розвитку;
- планування кар'єри, вдосконалення процесу планування та організації діяльності як посадової особи місцевого самоврядування, так і органу місцевого самоврядування в цілому, виявленні організаційних проблем та оперативного реагування на них, аналізу виконання посадових інструкцій.
Щорічна оцінка виконання посадовими особами місцевого самоврядування покладених на них завдань та обов'язків проводиться безпосередніми керівниками в період між атестаціями у січні - лютому за підсумками минулого року (п. 1.3 Методрекомендації № 102).
Тобто щорічна оцінка проводиться з метою перевірки, як посадові особи ОМС виконують покладені на них завдання та обов’язки.
Таким чином, бачимо, що норми вищезазначених нормативних актів чинні й на сьогодні, вони не скасовані і не спрощені на час воєнного стану. Тож, керівники мають й надалі проводити у січні та лютому щорічне оцінювання працівників ОМС за результатами минулого року.
Нагадаємо, що щорічна оцінка не проводиться стосовно осіб, визначених у п. 1.6 Методрекомендацій № 102. До них належать:
- сільські, селищні, міські голови;
- голови, заступники голів районних у містах (у разі їх створення), районних, обласних рад;
- секретарі сільських, селищних, міських рад;
- працівники патронатної служби;
- особи, які перебувають на займаній посаді менше одного року, молоді спеціалісти;
- вагітні жінки чи жінки, які працюють менше одного року після виходу з відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами чи по догляду за дитиною, а також особи, прийняті на роботу на визначений термін.