Придбання послуг у нерезидента з використанням корпоративної картки

Підприємство планує придбати супутникову систему Старлінк, сплачуючи абонплату через інтернет з використанням корпоративної картки. Навряд чи буде договір, квитанції про оплату. Чи можна здійснювати оплату в такому разі?

Реєстрація споживачів, оплата, здійснюються на сайті Старлінку.

Згідно з інформацією, розміщеною на сайті, придбання системи, оплата абонплати здійснюється на підставі заявки на сайті після реєстрації на сайті та отримання інвойсу на оплату. На оплату абонплати також щомісяця направлятиметься інвойс. Поряд з цим всі показники нарахувань, оплати відображатимуться на вкладці «Оплата» облікового запису підприємства на сайті.

Такий порядок придбання і оплати допустимий згідно з нормами Закону про електронну комерцію.

В такому разі первинним документом виступатиме інвойс, на підставі якого послуги інтернету відображатимуться в обліку.

Щодо використання корпоративної картки

Відповідно до пп. 32-1 Положення №2, суб’єкти господарювання-резиденти (юридичні особи та ФОП) мають право здійснювати розрахунки за зовнішньоекономічним договором (контрактом, угодою, іншим документом, що застосовується в міжнароднійпрактиці та може вважатися договором) з експорту/імпортутоварів за допомогою електронного платіжного засобу, якщо операція за одним таким договором в один операційний день не перевищує незначний розмір.

Незначний розмір валютної операції (незначний розмір) - розмір валютної операції (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим НБУ на дату здійснення операції), який є меншим за розмір, передбачений ст. 20 Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

В ст. 20 цього Закону наведено розмір – 400 000 грн.

Таким чином, корпоративну картку можна використовувати для стралінківських розрахунків, в межах до 400 000 грн в день.