Продаж медвиробів у разі зміни їх назви: що з ПДВ?

Підприємство купує медвироби у виробника, ставка ПДВ - 7%, хоча назва виробів у первинних документах не завжди відповідає назві у декларації відповідності. Підприємство також дещо змінює назву товару. Чи можна при подальшому продажу застосовувати ставку 7%?

Відповідно до пп. «в» ст. 193.1 ПКУ, ставка ПДВ 7% застосовується по операціях постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні.

Таким регламентом для медвиробів є Техрегламент, затверджений Постановою КМУ від 02.10.2013 р. №753.

Згідно з нормами цього Техрегламенту, виробник зобов’язаний нанести на медичні вироби маркування знак відповідності технічним регламентам і скласти декларацію про відповідність. До декларації включається інформація про один або кілька виготовлених цим виробником медичних виробів, зокрема назва, код або інші однозначні позначення таких виробів.

Тобто, в декларації зазначається назва, код або інші однозначні позначення виробів, що декларуються. Таким чином, якщо назва виробу дещо відрізняється від зазначеної в декларації відповідності, мають бути інші позначення виробів, які ідентифікують їх з тими, на які видана декларація. В такому разі, на наш погляд, застосування ставки ПДВ 7% цілком правомірно, але за умови, підкреслимо, якщо є інші позначення, які дозволяють ідентифікувати товари з тими, на які складена декларація. Те саме стосується подальшої зміни назви товарупідприємством, яке його придбало і продає. Якщо зміни назви не вплинуть на можливість ідентифікувати товари з тими, на які складена декларація, застосовувати ставку ПДВ 7%, на наш погляд, можна.

Хоча на практиці з цим можуть бути проблеми, адже податкові органи в своїх консультаціях пишуть, що назви товарів мають бути одними на всіх етапах постачання товару. Ми писали про це тут. Щоправда, достатнього нормативного обґрунтування такому висновку податкові органи не наводять. Тому, на наш погляд, немає заборони змінювати назви товарів. Про особливості зміни назви товару можна почитати тут, тут, тут.

У будь-якому разі, для уникнення непорозумінь з податковою службою можна отримати індивідуальну податкову консультацію.