Погашення векселя в додатку ЦП

Підприємство придбало вексель за 1 000 грн з номіналом 50 000 грн, згодом пред’явивши векселедавцю для погашення. Векселедавець погасив у повній сумі. Чи потрібно дану операцію (погашення векселю) відображати в додатку ЦП до декларації про прибуток підприємства?

Якщо підприємство застосовує коригування фінрезультату до оподаткування на податкові різниці, то при відчуженні (у формі передачі векселедавцю для погашення) векселя (який є цінним папером), воно застосовує податкові коригування, наведені в пп. 141.2 ПКУ.

В розглядуваній ситуації підприємство має позитивний фінансовий результат від відчуження векселя (50 000 – 1 000 = 49 000 грн). Таким чином, на суму такого позитивного результату зменшується фінрезультат до оподаткування згідно з нормою пп. 141.2.2 ПКУ. Така різниця відображається в рядку 4.2.2 додатка РІ до декларації з податку на прибуток.

Поряд з цим потрібно визначити окремий фінансовий результат за операціями з цінними паперами згідно з нормами пп. 141.2.3 – пп. 141.2.5 ПКУ. Такий фінрезультат визначається в додатку ЦП до декларації з податку на прибуток. А підсумкові дані з додатку ЦП переносять в рядок 4.1.3 додатку РІ і в рядок 4.1.4 додатку РІ

Причому в пп. 141.2.6 ПКУ зазначено, що положення пп. 141.2 ПКУ не поширюються на операції векселедавців, заставодавців та інших осіб, що видали неемісійний цінний папір, під час видачі та погашення таких цінних паперів.

Тобто, пп. 141.2.6 ПКУ не стосується векселедержателів. Таким чином, в розглядуваній ситуації підприємство відображає зазначену операцію в додатку ЦП до декларації, а також в додатку РІ, в порядку, який ми описали вище.

***

Читайте також: