Податкове повідомлення-рішення за формою «Н»: відображення в податковій декларації з ПДВ

Підприємство отримало ППР щодо сплати штрафу за несвоєчасну реєстрацію ПН та РК за період з 15.11.2022- 16.08.2023 рр. Дата ППР за формою «Н» від 12.12.2023 р. Сума штрафу - 77797,45 грн. Також підприємство помітило відхилення у показниках е-адміністрування. Чи потрібно відображати дані ППР у рядку 16.3 податкової декларації з ПДВ? Як виправити ситуацію з лімітом?

Відображення ППР в податковій декларації з ПДВ

Рядок 16.3 Податкової декларації з ПДВ заповнюється у тому разі, якщо збільшено/зменшено залишок від'ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу у звітному (податковому) періоді, в якому відбулось узгодження такого податкового повідомлення-рішення.

Відображенню підлягають узгоджені податкові зобов’язання відповідно до ППР за формою «В3» - у разі відмови у наданні бюджетного відшкодування (ЗІР) та/або «В4» - у разі зменшення від’ємного значення суми податку на додану вартість (ЗІР).

ППР за формою «Н» - за порушення платниками ПДВ граничних строків реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної, не відображається у рядку 16.3 та в податковій декларації з ПДВ в цілому.

Який вплив штрафу на показники електронного адміністрування ПДВ?

Сума штрафу не впливає на показники електронного адміністрування ПДВ. Проте, різниці, які виникли у підприємства, зумовлені невідповідністю відображення зареєстрованих ПН та РК періодам реєстрації.

Звертаємо увагу! Постачальник має право зменшити суму податкових зобов’язань лише після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної.

Отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду на дату проведення коригування, тобто складання РК (пп. 192.1.1 ПКУ).

Тому підприємству, щоб привести у відповідність показники електронного адміністрування, необхідно проаналізувати періоди включення ПН та РК у податкову декларацію з ПДВ та за необхідності подати УР. РК, що зменшують податкові зобов’язання включаються в декларацію того періоду, коли вони були зареєстровані. РК, що зменшують податковий кредит, включаються в той період, коли вони були складені.

Якщо всі УР вже подані у грудні 2023 р., то у декларації за грудень необхідно заповнити рядок 16.2, та вказати суму збільшення/зменшення залишку від'ємного значення за результатами поданих УР. В таблицю вносяться дані по всім УР, дата реєстрації, номер та сума. Загальна сума УР буде відповідати даним рядка 16.2.

Якщо УР не подані, то для виправлення перевищення необхідно їх подати у січні 2024 р.

***

Додатково читайте: