Підтвердні документи при застосуванні платіжного інструменту

Що таке паперова форма документу, що засвідчує вартість витрат, оплачених особистою платіжною карткою відрядженого працівника у розумінні пп. 170.9.2 ПКУ? Це роздруківка виписки з онлайн-банкінгу працівника завірена банком? А електронна форма документу - це виписка, збережена з онлайн-банкінгу в PDF форматі? Електронний підпис банка не потрібен?

Відповідно до пп. 170.9.2 ПКУ, у разі, якщо під час відрядження чи виконання окремих цивільно-правових дій платник податку для проведення розрахунків застосував платіжний інструмент, включаючи корпоративний (бізнесовий) платіжний інструмент або особистий платіжний інструмент, чи його реквізити, вартість витрат засвідчується документом (випискою та/або відомостями з рахунку) в електронній або паперовій формі, що містить визначену законом інформацію про виконані платіжні операції за рахунком, до якого емітований такий платіжний інструмент.

Тож, якщо відряджений працівник підприємства чи підзвітна особа, яка придбаватиме товари для підприємства використає особисту картку або власні кошти, то він має надати виписку або відомості з рахунку в електронній або паперовій формі.

Тобто працівник при розрахунку чи готівкою, чи карткою, матиме підтвердні документи, наприклад товарний чек, чек РРО тощо, до яких в обов’язковому порядку мають бути додані виписка або відомості по рахунку: вони можуть бути роздруковані в банкоматі, якщо знімалася готівка (завіряти в банку її не потрібно) або роздруковані через інтернет-банкінг при здійсненні оплати картою (її теж не потрібно завіряти у банку і на ній не має бути електронного підпису банку), достатньо відміток (інформації, печатки та ЕЦП надавача платіжних послуг через яких проведено оплату), які вони вже містять.

Також для забезпечення конфіденційності інформації про інші операції працівника на його рахунку, які не мають стосунку до відрядження або придбання ТМЦ, у такі роздруківки можна включати тільки ті операції, які стосуються відрядження або придбання ТМЦ.