Перенесення відпустки по вагітності та пологах: як виплачувати зарплату?

Працівниця написала заяву на відтермінування відпустки по вагітності та пологах на невизначений термін, а сам лікарняний листок вже відкритий на 126 календарних днів. Як здійснювати виплату зарплати?

Як відомо, 29 липня 2023 року діє Закон №3238, яким надано право працюючим жінкам, у разі відсутності медичних протипоказань, за власним бажанням розпочинати відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами пізніше ніж за 70 (90) днів до очікуваної дати пологів, а також переносити невикористані дні відпустки на період після пологів. При цьому загальна тривалість такої відпустки, передбачена законодавством, не змінюватиметься.

До прикладу, у разі прийняття вказаних змін жінка зможе використати 20 днів відпустки до очікуваної дати пологів та 106 днів - після, загальна тривалість відпустки залишиться незмінною та становитиме 126 днів.

Якщо жінка не бажає розпочинати таку відпустку пізніше або ж наявні медичні протипоказання, діятиме «стандартний» розподіл днів відпустки до та після пологів.

Отже, в даній ситуації виходить, що за час відтермінування відпустки по вагітності та пологах роботодавець має виплачувати працівниці зарплату за фактично відпрацьований час, що відповідає табелю обліку робочого часу.

І як тільки працівниця напише заяву з якого числа вона бажає розпочати відпустку по вагітності та пологам, виплата зарплати також припиняється з зазначеної дати. Надалі працівниця має право на допомогу по вагітності та пологах, яку розраховує роботодавець, керуючись пп. 25 та пп. 26 Порядку №1266, та подає заяву-розрахунок до ПФУ для її отримання, та перерахунку працівниці в подальшому після отримання фінансування.