Особливості складання РК-2 до ПН РЕЗ
ПН на РЕЗ була складена на всю кількість товару відповідно до контракту. Було оформлено періодичну митну декларацію ЕК 10 РР, за якою товар вивозиться декількома партіями, на кожне вивезення складається окрема додаткова митна декларація. Причому ні загальна кількість, ні ставка ПДВ не змінюються. Чи потрібно складати РК-2? Які особливості складання РК-2?
Чи потрібно складати РК-2?
Тут зазначалося, що РК-2 може складатися як на зменшення, так і на збільшення суми операції, зазначеної в ПН. Якщо ж показники не змінилися, на наш погляд, підстав для складання РК-2 немає. Але для уникнення непорозумінь з податковою службою може бути доречним отримати індивідуальну податкову консультацію.
Консультація ДПС щодо складання РК-2
Особливості складання РК-2 наведено, наприклад, в листі ДПС від 15.11.2024 р. №31717/7/99-00-21-03-02-07.
РК-2 складається після завершення вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту товарів-РЕЗ та подання усіх необхідних додаткових декларацій для митного оформлення за відповідною митною декларацією. Якщо процедуру оформлення митної декларації не завершено, РК-2 не може бути зареєстрований в ЄРПН.
РК-2 може бути складено також і до ПН-РЕЗ, яка містить в номері ознаку "7" (застосована нульова ставка ПДВ).
При складанні РК-2 завершується заповнення блоку "Інформація про операцію з вивезення товарів за межі митної території України:" у верхній лівій частині форми документа. У полі "митна декларація" має бути зазначена інформація про дату і номер митної декларації.
У РК-2 може бути вказано тільки один код причини коригування (графа 2.1 розділу Б табличної частини): 502.
РК-2 може бути складений тільки на зменшення суми операції, вказаної у податковій накладній.
В ЄРПН може бути зареєстровано тільки один РК-2.
Якщо показники ПН-РЕЗ з урахуванням поданого на реєстрацію РК-2 не відповідають показникам митної декларації, такий РК-2 не може бути зареєстрований в ЄРПН.
Після реєстрації РК-2 в ЄРПН подальше коригування кількісних та вартісних показників ПН-РЕЗ не дозволяється.
Зупинення реєстрації в ЄРПН РК-2 відповідно до пункту 201.16 ПКУ не здійснюється.
Коригування ставки та суми ПДВ відповідно до пп. "в" пп. 97.4 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ здійснюється наступним етапом і лише тими платниками, які застосовували ставку податку 14 або 20 відсотків.
До ПН-РЕЗ, яка містить в номері ознаку "7" (відразу застосована нульова ставка податку) інших розрахунків коригування після складання РК-2 не складається. Коригування такої ПН-РЕЗ після складання РК-2 вважається завершеним і надалі не здійснюється.
Особливості складання РК-2
Згідно з рекомендаціями податкової служби, РК-2 складається таким чином.
РК-2 складається після завершення вивезення всієї кількості товару та подання всіх необхідних додаткових митних декларацій.
У верхній частині РК-2 у полі "Інформація про операцію з вивезення товарів за межі митної території України:" зазначаються дата і номер періодичної митної декларації ЕК 10 РР.
У табличній частині РК-2:
- у першому рядку зі знаком "мінус" зазначаються дані з ПН, що коригується;
- у другому рядку зі знаком "плюс" вказуються фактичні дані згідно з митними деклараціями;
- Кількість товару в РК-2 не може перевищувати кількість, вказану в початковій ПН.
В ЄРПН може бути зареєстровано тільки один РК-2 до відповідної ПН.
РК-2 складається для приведення показників ПН у відповідність з показниками митних декларацій.
Якщо показники ПН з урахуванням поданого на реєстрацію РК-2 не відповідають показникам митних декларацій, такий РК-2 не буде зареєстровано в ЄРПН. При складанні РК-2 необхідно враховувати дані всіх додаткових митних декларацій, оформлених до періодичної митної декларації ЕК 10 РР.
Перед складанням РК-2 переконайтеся, що всі додаткові митні декларації оформлені та враховані. Уважно звіряйте дані ПН з фактичними даними митних декларацій для уникнення помилок при складанні РК-2.
На яку дату складається РЕЗ-2?
Вище зазначалося, що РК-2 складається після завершення вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту товарів-РЕЗ та подання усіх необхідних додаткових декларацій для митного оформлення за відповідною митною декларацією.
Але конкретна дата в нормативних документах не визначена.
На наш погляд, можна складати на дату оформлення останньої додаткової митної декларації. Але думка податкової служби з цього питання нам невідома. Тому для уникнення непорозумінь може бути доречним отримати індивідуальну податкову консультацію.
***
Читайте також:
- Нюанси складання ПН на РЕЗ: нове розʼяснення від ДПС
- Деталі складання та реєстрації ПН для РЕЗ: відповіді від ДПС
- У первинці товар з РЕЗ позначається у тоннах: як зазначати у ПН з 1 грудня?
- Нюанси складання податкової накладної на експорт за РЕЗ
- Як заповнити РК до ПН з датою складання до 1 грудня за товарами з РЕЗ?
- Коли платникам ПДВ за РЕЗ слід складати РК до ПН другого типу?