Облік гуманітарної допомоги з мінімальною інформацією від нерезидента

БФ отримує гуманітарну допомогу з-за кордону, яка за документами містить мало інформації, наприклад: надійшло медичне обладнання і медматеріали, а в документах вказано лише вагу і немає чіткої інформації про обладнання (матеріали). Як правильно обліковувати таку ГД? Все, що надходить, передається виключно госпіталям і військовим частинам і ніколи не передається фізособам

Відповідно до ст. 3 Закону про гуманітарну допомогу, підставою для започаткування процедури визнання допомоги гуманітарною є письмова пропозиція донора про її надання.

Підставою для здійснення гуманітарної допомоги в Україні є письмова згода отримувача гуманітарної допомоги на її одержання. Отримувач гуманітарної допомоги має такі самі права на її використання, що і набувач гуманітарної допомоги.

Зміну отримувача гуманітарної допомоги та її переадресування можливо здійснювати лише за погодженням з іноземними донорами за рішенням відповідного спеціально уповноваженого державного органу з питань гуманітарної допомоги.

Окрім того, у Постанові №202 зазначено, що в умовах воєнного стану не поширюються встановлені законодавством вимоги щодо отримання, використання, обліку та звітності благодійної допомоги від юридичних та фізичних осіб – резидентів і нерезидентів.

Дійсно, дуже часто від нерезидентів надходять товари (вказані загальною назвою, як от медікаменти та їх кількість без опису вкладення) та обладнання (короткою назвою) і так само зазначені в митній декларації.

Тому благодійному фонду нічого не залишається, як оприбутковувати їх за назвами, вказаними в документах від нерезидента, відповідно і передавати госпіталям і військовим частинам за назвами, вказаними в обліку.

Документами, які підтверджуватимуть передачу товарів та обладнання за призначенням будуть листи-звернення за допомогою (з зазначенням того, чого потребують отримувачі) та можуть бути листи-подяки про отримання обладнання та матеріалів.