Невідображення роботи з ФОП у Додатку 4ДФ: підстава для включення підприємства до ризикових

Підприємство під час карантину (з 01.01.2022 по 30.06.2023 рр.) не відображало в Додатку 4ДФ розрахунки з ФОП за виконані роботи/послуги. Чи може ДПС включити підприємство до ризикових платників, на підставі п.10 Довідника кодів податкової інформації? Якщо є такий ризик, як можна уникнути включення підприємства до ризикових та відповідно блокування ПН?

Дійсно, з 11 січня 2023 року запрацював оновлений порядок блокування ПН/РК, затверджений Постановою №1425. Самеіз цієї дати діють зміни в порядку зупинення реєстрації податкових накладних.

Серед норм Постанови №1425 - довідник кодів податковоїінформації, яка є підставою для прийняття рішення провідповідність платника ПДВ критеріям ризиковості платника податку, який визначає ДПС та затверджує відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.

З огляду на це, ДПСУ наказом від 11.01.2023 р. №17 затвердила довідник кодів податкової інформації, яка є підставою для прийняття рішення про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, який налічує 18 кодів, зокрема в пп. 10 - не відображені доходи, нараховані та виплачені самозайнятим та/або фізичнимособам за виконані роботи чи надані послуги у податковій звітності платника податку.

Тож, підприємству потрібно в будь-якому випадку подати єдину звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ з типом уточнююча за період з 01.01.2022 по 30.06.2023 рр. та відобразити в ній розрахунки з ФОП за виконані роботи/послуги в додатку 4ДФ у кожному місяці їх проведення за вказаний період.

А ДПС за порушення п. 10 Довідника відноситиме підприємства до ризикових та відповідно блокуватиме ПН. Щоб цього уникнути варто уважно та вчасно відображати співпрацю з ФОПами в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ. Але якщо помилку все ж таки допущено, її потрібно виправити та у випадку блокування ПН прийняти міри щодо їх розблокування.