Наслідки з ПДВ при реорганізації платника шляхом виділення нової юрособи

Підприємство планує провести реорганізацію шляхом виділення нової юрособи. Новому підприємству будуть передані продукція, матеріали, товари тощо. Чи потрібно нараховувати ПДВ при передачі цих активів новій юрособі? Чи зобов’язана новоутворена особа реєструватись платником ПДВ?

Операції з передачі майна при реорганізації не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Як пишуть податківці в ІПК від 25.09.2018 р. №4145/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, відповідно до пп. 196.1.7 ПКУ операції з реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення та перетворення) юридичних осіб не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Тому платник ПДВ, який реорганізується, зокрема шляхом виділу, при передачі частини майна за розподільчим балансом до іншої юридичної особи не здійснює нарахування податкових зобов’язань виходячи з вартості товарів/послуг, необоротних активів, суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту, які не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності такого платника податку.

Докладніше читайте тут.

Далі, відповідно до п. 183.17 ПКУ особа, утворена в результаті реорганізації платника ПДВ (крім особи, утвореної шляхом перетворення), реєструється платником ПДВ як інша новоутворена особа в порядку, визначеному ПКУ, у тому числі у разі, коли до такої особи перейшли обов'язки із сплати податку у зв'язку з розподілом податкових зобов'язань чи податкового боргу.

Тобто нове підприємство реєструється платником ПДВ на загальних підставах – добровільно відповідно до ст. 182 ПКУ або обов’язково при відповідності вимогам, встановленим ст. 181 ПКУ. Воно не зобов’язане реєструватись платником ПДВ, якщо у нього немає підстав для обов’язкової реєстрації згідно з ст. 181 ПКУ.

Порядок реєстрації платником ПДВ передбачений ст. 183 ПКУ.