Мобілізований працівник: чи табелювати позначкою «ІН» вихідні дні?

Позначку «ІН» щодо мобілізованого працівника ставити лише в робочі дні (звичайна п'ятиденка) чи в усі (календарні) дні місяця? В якому нормативному документі це написано?

Табель обліку робочого часу є документом, що слугує підставою для нарахування заробітної плати працівникам та ведення статистичних спостережень.

Форма табелю затверджена Наказом №489. Табель складається з двох частин. У першій проставляються умовні позначення елементів робочого часу, а у другій наводиться інформація за працівниками, де:

  • у верхній частині проставляються щоденні відомості про відпрацьовані години або неявки на роботу;
  • у нижній частині вказують відпрацьовані години (в т.ч. години роботи у вихідні та святкові дні, надурочні, нічні тощо) та причини нез’явлень на роботу (різні види відпусток, лікарняні, прогули тощо).

Час проходження працівником служби відображається в табелілітерним кодом "ІН" або цифровим кодом 22 (Інший невідпрацьований час, передбачений законодавством (виконання державних і громадянських обов’язків, допризовна підготовка, військові збори, донорські, відгул тощо).

Отже, в табелі період починаючи з дня мобілізації й надалі (до демобілізації і повернення на роботу) роботодавець має відображати мобілізованого працівника за літерним кодом «ІН» разом з вихідними днями.