Ліцензія та акциз при продажу електроліту і акумуляторної кислоти

Підприємство планує торгувати електролітом (код УКТ ЗЕД 8507 10 20) і акумуляторною кислотою (код 3806 10 00). Чи потрібно ставати платником акцизного податку? Чи потрібно оформляти ліцензію?

Акцизний податок

Перелік підакцизних товарів наведено в ст. 215 ПКУ.

Серед перелічених там товарів є, наприклад, спирт етиловий, спиртові дистиляти, пальне, у тому числі товари (продукція), що використовуються як пальне для заправлення транспортних засобів, обладнання або пристроїв з двигунами внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення, з двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, з двигунами внутрішнього згоряння з кривошипно-шатунним механізмом та коди яких згідно з УКТ ЗЕД не зазначені у пп. 215.3.4 ПКУ.

Окрім того, в цій статті наведено коди УКТ ЗЕД таких підакцизних товарів.

Так от кодів 8507 10 20 і 3806 10 00 в цьому переліку немає.

Окрім того, ані електроліт, ані акумуляторна кислота не є товарами, які використовуються як пальне для роботи двигунів внутрішнього згоряння.

Це означає, що наведені товари не є підакцизними, а тому при їх продажу не потрібно ставати (реєструватися) платником акцизного податку.

Ліцензія на торгівлю

Згідно з нормами Закону №481 слід отримувати ліцензію на торгівлю пальним, на торгівлю спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, біоетанолом тощо.

Електроліт і акумуляторна кислота не відносяться до таких видів товарів. Тому ліцензію на торгівлю цими товарами згідно з Законом №481 отримувати не потрібно.

Але електроліт, акумуляторна кислота можуть складатися із сірчаної кислоти. А така кислота відноситься до прекурсорів (див. Перелік, затверджений Постановою КМУ від 06.05.2000 р. № 770).

Торгівля прекурсорами підлягає ліцензуванню (див. пп. 22 ч. 1 ст. 7 Закону про ліцензування).

Ліцензійні умови для цього виду діяльності затверджені Постановою КМУ від 06.04.2016 р. №282.

Видача цієї ліцензії належить до компетенції Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Тому якщо електроліт, акумуляторна кислота складаються із сірчаної кислоти рекомендуємо звернутися до цієї служби за роз’ясненням, чи потрібно при торгівлі такими товарами отримувати ліцензію.