Квартальна премія в розрахунку денного заробітку для відрядження

При оплаті днів відрядження порівнюються середній та денний заробітки. Як потрібно при визначенні денного заробітку включати квартальну премію: в повному обсязі в місяці нарахування чи розподіленою пропорційно?

Згідно з ч. 4 ст. 121 КЗпП, робота працівника, направленого у відрядження, оплачується відповідно до умов трудового або колективного договору. При цьому розмір такої оплати не може бути нижчим від середньої заробітної плати.

Тобто, для оплати часу відрядження слід знати два показники. Перший – це денний заробіток, виходячи з оплати праці, встановленої трудовим (колективним) договором. Другий показник – це середньоденний заробіток, який обчислюють відповідно до Порядку №100.

До заробітку для визначення денної зарплати включаються нараховані працівникові елементи заробітної плати, які працівник отримує згідно з умовами трудового (колективного) договору в місяці, у якому він перебував у відрядженні, а саме:

  • оклад, доплата, надбавка, індексація;
  • щомісячні, квартальні премії тощо.

Отже, якщо відрядженому працівникові було проведено оплату за денною зарплатою, бо вона виявилася більшою за середньоденну, то робочі дні за період відрядження оплачуються згідно з умовами, визначеними трудовим або колективним договором, тобто як звичайні робочі дні.

Тож, у місяці, в якому працівник направляється у відрядження, була нарахована квартальна премія, то до розрахунку денного заробітку вона потрапить у повній сумі. Розподіляти квартальну премію за місяцями пропорційно відпрацьованим дням не потрібно.