Коригування ПН: помилка у статусі ПДВ покупця
13 травня зареєстровано ПН на неплатника ПДВ, який фактично є платником ПДВ. Чи правильно спочатку подати РК на анулювання цієї ПН, а потім зареєструвати нову ПН на платника ПДВ? Якою датою реєструвати РК та нову ПН? Чи не буде порушенням зміна нумерації ПН через різні дати?
У наведеній ситуації потрібно зареєструвати нову ПН на правильного покупця (платника ПДВ), а до ПН на «неплатника» оформити РК. З точки зору податкового законодавства послідовність цих дій значення не має.
Проте, якщо ви спочатку зареєструєте РК, то у вас відновиться реєстраційний ліміт в СЕА ПДВ, який ви використаєте на реєстрацію нової ПН. Якщо ж зробити навпаки (тобто спочатку зареєструвати нову ПН, а потім РК), то доведеться використати «новий» ліміт з СЕА ПДВ, а якщо його не вистачить – сплатити кошти на електронний рахунок в СЕА ПДВ.
Виходячи з цього, дійсно доцільно спочатку зареєструвати «зменшуючий» РК. І бажано, щоб цей РК був оформлений травнем 2025 р. (наприклад, 31.05.2025 р.) – щоб він з неправильною ПН був одним періодом. Строк на його реєстрацію ще не закінчився (до 18.06.2025 р.).
Нумерація ПН може бути довільною. Тобто не є порушенням раніше (по датам) оформити ПН №10, а пізніше - ПН №8.