Фінзвітність за МСФЗ, а не НП(С)БО: коли мають подавати середні підприємства?

З якого року передбачено подання фінансової звітності середнім підприємством за МСФЗ а не НП(С)БО?

Згідно з ч. 2 ст. 12-1 Закону про бухоблік, фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність за МСФЗ починаючи з 2018 року в обов'язковому порядку мають складати великі підприємства.

Для середніх підприємств не встановлено обов'язкового переходу на МСФЗ. Вони можуть складати фінансову звітність за національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку (НП(С)БО).

Водночас, середні підприємства можуть добровільно перейти на складання звітності за МСФЗ. Мінфін у листі від 07.12.2018 р. №35210-06-5/32299 зазначав, що середнім підприємствам, які вперше застосовують МСФЗ з датою переходу 01.01.2018 р., рекомендовано оприлюднювати річну фінзвітність разом з аудиторським висновком на веб-сторінці, починаючи з фінзвітності за 2018 рік.

Важливо зазначити, що середні підприємства, які не застосовують МСФЗ, зобов'язані оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським звітом не пізніше 1 червня року, що настає за звітним.

Якщо середнє підприємство переходить до категорії великих підприємств (за показниками річної фінзвітності протягом двох років поспіль), воно зобов'язане перейти на МСФЗ з 1 січня наступного року після зміни категорії.

Отже, для середніх підприємств застосування МСФЗ є добровільним, а не обов'язковим, на відміну від великих підприємств, які зобов'язані складати фінзвітність за МСФЗ з 2018 року.