Додаткове благо в додатку 4ДФ єдиної звітності
Як показати додаткове благо у додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ? Яку суму вказувати, якщо був застосований натуральний коефіцієнт при розрахунку ПДФО, а для нарахування ВЗ коефіцієнт не був застосований?
До складу загального місячного оподатковуваного ПДФО доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо (пп. 164.17 ПКУ).
Якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі, сума податку об’єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними пп. 164.5 ПКУ, в якому зазначено, що під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з цим Кодексом, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою:
К = 100: (100-Сп),
де:
- К - коефіцієнт;
- Сп - ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.
Отже, у разі виплати платнику податку додаткового блага у негрошовій формі базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінам, помножена на коефіцієнт (у 2024 р. - 1,219512).
При цьому пп. 16 - 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ не передбачено застосування для військового збору натурального коефіцієнта. Тобто, базою оподаткування військовим збором є вартість доходу у негрошовій формі, розрахована за звичайними цінами, без урахування натурального коефіцієнту.
Оскільки натуральний коефіцієнт застосовується для визначення бази оподаткування ПДФО, то у разі надання особі доходів у негрошовій формі суми нарахованого доходу у графах 3а та 3 відображаються з урахуванням натурального коефіцієнта, у графах 4 та 4а сума утриманого/ сплаченого ПДФО із суми вказаної у графах 3а та 3 Додатку 4ДФ за ознакою доходу "126". А от у графах 5а та 5 Додатку 4ДФ вказується утримана/ сплачена сума ВЗ з вартості доходу у негрошовій формі без урахування зазначеного коефіцієнту.