Чи потрібно реєструвати акцизний склад, якщо купляли додатково ємності для зберігання пального?

ТОВ має ліцензію на зберігання пального для використання лише для власних потреб. Є ємності для зберігання пального – 600 літрів. Додатково було придбано 2 ємності по 1000 літрів (кожна для заправки своєї техніки на будівельних майданчиках). Коли роботи на майданчиках не проводяться, ємності повертаються на адресу, де розташована ємність 600 літрів. Чи потрібно реєструвати акцизний склад? Чи можна в ф. №20-ОПП зазначити ці ємності як міні-АЗС?

Чи акцизний склад?

Акцизний склад – це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального (пп.14.1.6 ПКУ).

ТОВ перевозить ємності та заправляє власну техніку на території, де знаходиться будівельний майданчик.

Відповідно до позиції податківців, наведеної в ЗІР (113.04), ТОВ потрібно отримати ліцензію на зберігання пального на території, де тимчасово розташовано ємності, якщо в них зберігається пальне.

Своєю чергою, ця територія не є акцизним складом, якщо одночасно виконуються такі умови:

  • загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів. ТОВ використовує дві ємності місткістю 1000 літрів, в яких зберігається пальне на період робіт. Ця умова не виконується
  • суб’єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії). При розрахунку обсягу пального беруться дані за весь календарний рік, а не за окремою.
  • використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам. Пальне використовується тільки для власних потреб, ця умова виконується.

Оскільки наведені вище умови не виконуються одночасно, зокрема, не виконується умова щодо об’єму ємностей, то ТОВ потрібно буде зареєструвати акцизний склад. Перед реєстрацією акцизного складу потрібно зареєструватися платником акцизного податку.

На підставі заяви, що подається для реєстрації особи як платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового здійснюється одночасно реєстрація акцизних складів такого платника. Як скласти заяву ДПС наведено тут.

Як зазначити ємності в формі №20-ОПП?

Щодо кожного акцизного складу в заяві зазначається ідентифікатор об’єкта оподаткування, про який направлено повідомлення до контролюючого органу відповідно до вимог пп. 63.3 ПКУ. Таким повідомленням є заява за формою №20-ОПП.

Своєю чергою, в формі №20-ОПП «Тип об’єкта оподаткування» заповнюється відповідно до рекомендованого довідника типів об’єктів оподаткування, що оприлюднений на офіційному вебпорталі ДПС. Даний тип підприємство обирає самостійно.

ТОВ, придбавши ємність, отримує первинні документи, що містять її технічні параметри. Тому саме на них потрібно спиратися, щоб визначити, чи може ця ємність використовуватися як міні-АЗС, і відповідно, чи можна зазначити її у формі №20-ОПП саме як міні-АЗС.

***

Додатково матеріал: