Міністерство економіки України запустило новий сайт, який відображатиме повну інформацію про перебіг, досягнення та цілі реформи дерегуляції. Доступ до нового ресурсу має спростити комунікацію між державою та бізнесом: він містить форму зворотного зв’язку для підприємців, за якою вони можуть лишити відгук про ухвалені зміни та запропонувати нові.
Про реформу
Із початку 2023 року Кабінет Міністрів України розпочав масштабний перегляд регуляторних інструментів для бізнесу. Мета — максимально спростити дозвільні процедури та полегшити життя підприємцям. Спеціально для цього була створена Міжвідомча робоча група з дерегуляції, яка у 2023 році вже переглянула 1025 регуляторних інструментів для бізнесу. З них 235 рекомендовано скасувати, 537 — спростити. Станом наразі скасовано вже 100 інструментів.
Як відбувається перегляд регуляторних інструментів?
- Підготовчий етап. Міжвідомча робоча група та залучені експерти аналізують регуляторні інструменти для бізнесу, визначені законодавством, щоб з’ясувати, які з них – непотрібні, застарілі або дублюються.
- Консультації. Міжвідомча робоча група зустрічається з громадськістю та бізнес-асоціаціями, щоб зібрати інформацію про регуляторні інструменти, які, на думку підприємців, необхідно скасувати, спростити чи цифровізувати.
- Засідання експертної групи. Проведення засідання експертної групи, яка розглядає можливі зміни до законодавства. Підготовка матеріалів до засідання Міжвідомча робоча група.
- Засідання Міжвідомчої робочої групи. За результатами дискусії із представниками ЦОВВ та експертами, Міжвідомча робоча група ухвалює рекомендацію: скасувати, спростити, цифровізувати чи залишити регуляторні інструменти без змін.
- Передача рекомендацій на виконання. Міжвідомча робоча група передає ухвалені рекомендації Уряду, який надає відповідні доручення органам влади.
- Зворотний зв’язок від підприємців. Рішення кожного засідання Міжвідомчої робочої групи публікуються на сайті реформи. Представники бізнесу можуть надавати зворотний зв’язок та вносити додаткові пропозиції, заповнивши онлайн-опитувальник.
Що вже вдалось зробити?
Міжвідомча робоча група з дерегуляції опрацювала більше тисячі регуляторних інструментів для бізнесу. Більше половини — вирішили спростити чи цифровізувати, чверть — скасувати. Зараз Міжвідомча робоча група продовжує опрацьовувати звернення бізнесу та переглядати актуальність дозвільних документів.