Пенсія непрацездатним членам сім’ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин. Що потрібно знати

Пенсія непрацездатним членам сім’ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин. Що потрібно знати?

Це питання регулюється Законом України від 09.07.2003 № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон № 1058) та Законом України від 12.07.2018 № 2505-VII (зі змінами від 14.04.2022 № 2191-IX) “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин” (далі – Закон № 2505).

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається, зокрема, непрацездатним членам сім’ї особи, якій відповідно до Закону № 2505 надано правовий статус зниклої безвісти за особливих обставин, – незалежно від тривалості страхового стажу. При цьому дітям пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Таким чином рідні військових, які мають статус “зниклий безвісти” мають право на оформлення пенсії у зв’язку з втратою годувальника. За законодавством України ним можуть скористатись, як непрацездатні батьки, дружина/чоловік, так і ті люди, які не мали родинного зв’язку, але були на утриманні зниклого.

Перелік непрацездатних членів сім’ї, які мають право на пенсії у зв’язку з втратою годувальника, визначено статтею 36 Закону № 1058.

Довідково.

Відповідно до статті 4 Закону № 2505 особа набуває статусу такої, що зникла безвісти за особливих обставин, з моменту внесення про неї відомостей, що містяться у заяві про факт зникнення, до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин у порядку передбаченому цим Законом.