Михайло Радуцький: в Україні почала діяти Програма медичних гарантій на 2025 рік

З 1 січня 2025 року всі медичні заклади почали працювати у Програмі медичних гарантій. Відповідну постанову оприлюднив уряд.

Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

«Це принципова позиція нашого Комітету та вимога законодавства. На фінансування програми передбачено понад 175,5 млрд грн, що на понад 16 млрд грн більше, ніж у 2024 році. Зокрема, передбачені кошти для інститутів НАМНУ, установ МОЗ, закладів Державного управління справами, які починають працювати в ПМГ», – зазначив він.

Крім того, понад 25 млрд грн виділено на оплату послуг, повʼязаних з наданням первинної медичної допомоги, майже 11 млрд – на екстрену медичну допомогу та більш як 122 млрд грн – на надання спеціалізованої, паліативної допомоги, зокрема, понад 6 млрд грн – на медичну реабілітацію.

ПМГ охоплюватиме 44 пакети медичних послуг, серед яких зʼявляться нові: радіоізотопна діагностика – доступ до передових методів діагностики онкологічних захворювань, психосоціальна та психіатрична допомога – розвиток центрів ментального здоров’я та мобільних мультидисциплінарних команд для дорослих і дітей. Також передбачено нові мінімальні стандарти оплати та покращення умов праці.

За словами Михайла Радуцького, із січня 2025 року в межах Програми медгарантій отримуватимуть кошти від НСЗУ й інститути Національної академії медичних наук. Для адаптації цих закладів до нових умов у 2025 році в ПМГ передбачено перехідне фінансування у розмірі 4,8 млрд грн. Для роботи в єдиному медичному просторі інститути мають обов’язково виконати вимоги НСЗУ та підписати відповідний договір.

«За даними НСЗУ, 26 інститутів готові до роботи з НСЗУ. Наразі НСЗУ очікує від НАМНУ інформацію щодо бюджетних асигнувань. Якщо вона буде вчасно подана, то вже 6 січня інститути отримують договори з НСЗУ на підписання, а 15 січня – отримають кошти на рахунку», – поінформував парламентар.

Очільник комітету наголосив, що державі потрібні установи НАМНУ, які надають високоспеціалізовану медичну допомогу пацієнтам, зокрема, пораненим захисникам і захисницям.

«Ми максимально спростили входження до єдиного медичного простору, передбачили перехідний пакет фінансування та готові допомагати інститутам працювати у новій реальності», – зауважив народний депутат.