Код КАТОТТГ у заяві за ф. № 20-ОПП

Яка інформація вказується у графі 6 «Код КАТОТТГ» розд. 3 Заяви за ф. № 20-ОПП, яка формується в ЕК?

Відповідно до п. 63.3 ПКУ платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з Порядком обліку платників податків, затвердженим наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588 (далі – Порядок № 1588).

Згідно з п. 8.4 розд. VIII Порядку № 1588 заява про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП (далі – Заява за ф. № 20-ОПП), подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Графа 6 «Код територіальної громади, де знаходиться об’єкт оподаткування» розд. 3 Заяви за ф. № 20-ОПП заповнюється відповідно до п’ятого (додаткового) (за наявності) або четвертого рівня Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (далі – Кодифікатор), затвердженого наказом Міністерства розвитку громад та територій від 26.11.2020 № 290, який впроваджений на заміну Класифікатора об’єктів адміністративно- територіального устрою України.

Кодифікатор розміщений на офіційному вебсайті Міністерства розвитку громад та територій України за посиланням: Головна/Діяльність/Розвиток місцевого самоврядування/Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад.

Кодифікатор складається з кодів та назв об’єктів Кодифікатора адміністративно- територіальних одиниць та територій територіальних громад, що розподілені на п’ять рівнів:

1. Перший рівень – Автономна Республіка Крим, області, міста, що мають спеціальний статус (Київ та Севастополь);

2. Другий рівень – райони в областях та в Автономній Республіці Крим;

3. Третій рівень – території територіальних громад в областях, територіальні громади Автономної Республіки Крим;

4. Четвертий рівень – міста, селища міського типу, села, селища (населені пункти);

5. Додатковий рівень – райони в містах (в тому числі, в містах, що мають спеціальний статус).

6. «Категорія об’єкта», де: О – Автономна Республіка Крим, області; К – міста, що мають спеціальний статус (Київ та Севастополь); Р – райони в областях та Автономній Республіці Крим; Н – території територіальних громад (назви територіальних громад) в областях, територіальні громади Автономної Республіки Крим; М – міста; Т – селища міського типу; С – села; X – селища; В – райони в містах.

Перші два символи Кодифікатора «UA», за якими слідують 17 цифр.

Отже, для заповнення графи 6 «Код територіальної громади, де знаходиться об’єкт оподаткування» розд. 3 Заяви за ф. № 20-ОПП знаходимо у Кодифікаторі назву об’єкта (наприклад місто Трускавець), визначаємо категорію об’єкта «М» (місто), яка відповідає четвертому рівню, та у графу 6 Заяви за ф. № 20-ОПП вносимо значення UA46020090010062870.

Якщо об’єкт оподаткування знаходиться в Печерському районі міста Києва, то знаходимо в Кодифікаторі назву об’єкта «Печерський», визначаємо категорію об’єкта «В» (райони в містах), яка відповідає додатковому (п’ятому) рівню, та у графу 6 Заяви за ф. № 20-ОПП вносимо значення UA80000000000624772.