ІПК в електронній формі: що вважати оригіналом?

Яким чином платник податків може отримати ІПК в електронній формі (у т. ч. через Електронний кабінет) та чи буде роздрукована електронна форма вважатися оригіналом?

Відповідь на звернення щодо отримання індивідуальної податкової консультації надається платнику податків у строки, визначені ст. 52 ПКУ:

♦ на електронну адресу, зазначену у зверненні (у форматі pdf без накладання електронного підпису уповноваженої посадової особи контролюючого органу);

♦ до приватної частини Електронного кабінету (вкладка «Вхідні» меню «Вхідні/вихідні документи»), у разі надходження до контролюючого органу звернення платника податків через Електронний кабінет (з врахуванням вимог п. 42.4 ПКУ);

♦ в паперовій формі на податкову адресу платника.

На індивідуальну податкову консультацію або відповідь, що надається контролюючим органом в електронній формі, накладається електронний підпис уповноваженої посадової особи контролюючого органу з дотриманням вимог законів України від 22.05.2003 р. № 851-IV«Про електронні документи та електронний документообіг» та від 05.10.2017 р. № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги».

При цьому, роздруковані електронні форми (у форматі pdf) індивідуальних податкових консультацій не вважаються оригіналом.

Водночас, з урахуванням норм п. 102.9 та п.п. 69.9 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ на період дії правового режиму воєнного стану зупиняється перебіг строків, визначених ПКУ для надання індивідуальних податкових консультацій.