Чи повинен суб’єкт господарювання фізична особа-підприємець платник єдиного податку 1 групи при проведені розрахунків із споживачами в готівковій формі на ринку з продажу технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, застосовувати РРО та/або програмний РРО та розрахункові книжки?
Правовідносини у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО) регулюються Податковим кодексом України, Законом України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) та нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання.
Порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлено статтею 3 Закону № 265.
Поряд з цим, п. 6 ст. 9 Закону № 265 встановлено, що РРО та/або ПРРО та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) платниками єдиного податку (фізичними особами-підприємцями), які не застосовують реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій відповідно до ПКУ.
Відповідно до п. 296.10 ПКУ, з 1 січня 2022 року РРО та/або ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.
Враховуючи викладене, надаючи відповідь на поставлене питання повідомляємо, що фізична особа-підприємець платник єдиного податку першої групи, який не використовує працю найманих осіб, здійснює виключно роздрібний продаж товарів (у тому числи технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) з торговельного місця на ринку і обсяг доходу якого протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року, при проведенні розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) РРО та/або ПРРО, та розрахункові книжки не застосовує.