У своєму останньому щорічному Звіті про розширення «Україна 2023», оприлюдненому 8 листопада 2023 року, який містить рекомендації щодо початку переговорів про членство України у Європейському Союзі (ЄС), Європейська Комісія відзначила, зокрема прогрес у сфері запровадження реформи аудиторської діяльності в Україні.
Так, у Розділі 6 – Корпоративне право відзначено, що зміни, внесені до Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» у вересні 2022 року спрямовані на подальше наближення до законодавства ЄС у цій сфері, у тому числі в частині атестації аудиторів, контролю якості за аудиторськими послугами та особливих вимог до обов’язкового аудиту підприємств, що становлять суспільний інтерес.
Також відзначено ключову роль Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, як регулятора аудиторської діяльності, що здійснює, зокрема нагляд за реєстрацією аудиторів, а також забезпечення якості аудиторських послуг через систему розслідувань та санкцій.
Серед рекомендацій Європейської комісії на найближче майбутнє було відзначено, зокрема підготовку до імплементації Директиви Європейського Парламенту та Ради від 14 грудня 2022 року № 2022/2464/ЄС про корпоративну звітність зі сталого розвитку.
Зазначеному питанню в частині аудиторської діяльності Орган суспільного нагляду за аудиторською діяльністю планує приділити увагу у наступному році.
Зазначений у Звіті прогрес України у сфері запровадження реформи аудиторської діяльності став можливим завдяки системній політиці Уряду у відповідному напрямку, розбудові в Україні з 2018 року системи суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, ефективній роботі Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю за постійної підтримки Проєкту ЄС «Впровадження практики ЄС з бухгалтерського обліку, фінансової звітності та аудиту в Україні» (EU-FAAR), що реалізується компанією DAI, та активній позиції аудиторської спільноти в Україні.