Про оновлення в політиці охорони атмосферного повітря говорили під час наради, організованої Міндовкілля із представниками бізнесу та обласних військових адміністрацій. У форматі “запитання-відповідь” учасники проаналізували всі зміни, які чекають на сферу вже цього місяця.
Так, ще у липні минулого року внесені зміни в Закон “Про охорону атмосферного повітря”. Для їх виконання прийнято:
- Порядок отримання дозволу на викиди;
- Порядок подання та розміщення звіту про дотримання умов дозволу на викиди;
- Порядок запровадження обов’язкових автоматизованих систем контролю викидів;
- форми протоколу публічного обговорення;
- оновлену Інструкцію про вимоги до оформлення документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.
Зазначена Інструкція набере чинності найближчими днями – з моменту її офіційного опублікування.
Тож серед ключових нововведень:
- відтепер для отримання дозволу на викиди змість 2 документів суб’єкти господарювання розроблятимуть лише один.Адже новими правилами виключено необхідність готувати звіт про проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин. Така інформація міститиметься лише в обґрунтуванні обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
- звертаємо увагу, скасовано не саму процедуру інвентаризації викидів, а лише оформлення відповідного звіту;
- якщо ж підприємства розробили документи та опублікували повідомлення про намір отримати дозвіл до набрання чинності нововведень, щоб заощадити час та ресурси, Міндовкілля рекомендуватиме обласним військовим адміністраціям завершити розгляд документів за старою процедурою;
- крім того, з 1 жовтня набрали чинності зміни до Закону України “Про охорону атмосферного повітря”, які були внесені Законом “Про систему громадського здоров’я”. Це у жодному разі не зупиняє процес видачі дозволів на викиди. Суб’єкти господарювання як і раніше подаватимуть дозвільному органу документи, а дозвільний орган розглядатиме їх, але вже без додаткового погодження Держпродспоживслужби;
- наразі Міністерство розробляє ІТ-рішення, яке дозволить перевести процедуру отримання дозволу на викиди у цифровий формат.