02 березня цього рокуГенеральною дирекцією ВГО «Асоціація платників податків України» було проведено чергову спільну Робочу зустріч з проблематики ПДВ за участю керівників підрозділів ДПС України, які виступили спікерами під час заходу.
Модератором заходу виступила Генеральний директор ВГО АППУ-Людмила Герасименко.
Людмила Герасименкозвертаючись до податківців, зокрема, зазначила:
«Вже навіть не знаю скільки часу — рік, два, три чи більше, мабуть, одразу із запровадженням СМКОР на всіх публічних заходах ми тільки і обговорюємо з представниками ДПС України та бізнес – спільнотою проблематику ПДВ, зокрема, три її основні проблеми – це невідшкодування ПДВ, віднесення платників до ризикових, блокування ПН/РК, неврахування Таблиць даних та невиконання контролюючим органом рішень суду… відсутність належного оформлення та обґрунтування рішень є джерелом проблем бізнесу», — наголосилаГенеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко.
Далі,Модераторпривела приклади проблем платників податків – членів Асоціації, зокрема, «затягування» строків розгляду Пояснень та прийняття Рішень Комісіями регіонального рівня, оформлення рішень про відмову з порушеннями вимог Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМУ від 23.12.2022 року за № 1428, в частині відсутності детальної інформації, яка слугувала підставою для неврахування Таблиці даних платника податку.
Людмила Герасименко детально висвітлила проблему платника податку, який є представником реального сектору економіки, на ринку з кінця 90-х років, займається ремонтом локомотивів та не може зареєструвати податкові накладні, з причин, що їх контрагенти, на думку податківців, є ризиковими. Але, Комісія ГУ ДПС у місті Києві вже вкотре, приймаючи рішення про відмову в прийнятті Таблиці даних платникане зазначає взагалі жодних контрагентів, чим грубо порушує пункт 17 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК ЄРПН і підприємство знову вимушені подавати запит на отримання публічної інформації.
«Цей приклад, свідчить про продовження практики Комісії ГУ ДПС у місті Києві перешкоджання здійснення господарської діяльності платниками податків в таких важкий час для бізнесу, в умовах воєнного стану. Усі ми добре розуміємо, що такі обставини можуть дестабілізувати роботу будь-якого підприємства», — наголосилаЛюдмила Герасименко.