З 1 квітня 2023 діють нові форми ПН/РК, а з 1 травня 2023 – нові форми податкової декларації з ПДВ та уточнюючого розрахунку.
Нагадуємо, що 1 квітня 2023 року набравчинності наказ Мінфіну від 28.12.2022 р. № 463 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України»(далі – наказ №463), яким викладено у новій редакції форми:
– податкової накладної;
– податкової декларації з податку на додану вартість;
– уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість.
Звертаємо увагу, що використання нових форм, затверджених наказом Міністерства фінансів №463, розпочинається:
► з 1 квітня 2023 року – для податкових накладних та розрахунків коригування кількісних та вартісних показників до податкових накладних, які з вказаного періоду платники зобов’язанні реєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних за новою формою (в тому числі і ПН та РК до таких накладних, складені до 01.04.2023 та не зареєстровані в ЄРПН);
► з 1 травня 2023 року – для податкової декларації з ПДВ, яка подається за новою формою, починаючи із звітного (податкового) періоду за квітень 2023 року.
► з 1 травня 2023 року за новою формою подається уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок.
Також Наказом № 463 внесені зміни до:
– Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307, зокрема доповнено новим типом причин 21 «Складена на постачання послуг отримувачу (покупцю) нерезиденту, місце постачання яких розташоване на митній території України» типи причин, які зазначають під час складання податкових накладних, особливості заповнення яких викладено в п. 10 – 15 Порядку №1307, так визначено, що в разі складання податкової накладної за операціями з постачання послуг отримувачу/покупцю нерезиденту, місце постачання яких розташоване на митній території України, у графі «Отримувач (покупець)» зазначають найменування (П.І.Б.) нерезидента та через кому країну, в якій зареєстровано покупця (нерезидента), у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляють умовний ІПН «500000000000», рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюють;
– Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21, уточнено, що розрахунок сум ПДВ, не сплачених СГ до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг та/або показників, відповідно до яких підприємства (організації) належать до підприємства (організації) осіб з інвалідністю, та окремих показників, визначених п. 68 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ (Д5) (додаток 5) додається до декларації у разі здійснення: 2 підприємствами та організаціями, які засновані громадськими організаціями осіб з інвалідністю, операцій з постачання товарів/послуг, звільнених від оподаткування ПДВ, платниками податку, які одночасно відповідають критеріям, визначеним п. 68 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, операцій із ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту обладнання та комплектуючих виключно для використання у власній виробничій діяльності та/або операцій із постачання товарів власного виробництва, що звільнені від оподаткування ПДВ;
– Порядку заповнення і подання спрощеної податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 21.10.2021 р. № 555. Уточнено порядок заповнення Розділу I «Розрахунок податкових зобов’язань за звітний (податковий) період» декларації та Розділу I «Розрахунок уточнених податкових зобов’язань у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок» уточнюючого розрахунку.