Помилкове невідображення поворотної фіндопомоги у додатку №4ДФ: виправлення та штрафи

ФОПу надавили поворотню фінансову допомогу у березні та квітні, яку не відобразили у додатку №4ДФ. Чи можна всю суму разом відобразити у травні, чи краще подавати уточнюючий розрахунок? Чи може бути штраф у даному випадку?

Відображати поворотну фінансову допомогу, надану в березні та квітні, у звіті за травень - некоректно. Для виправлення цієї помилки необхідно подати уточнюючі розрахунки за ті періоди, в яких було допущено помилку.

Порядок відображення та виправлення помилок у додатку №4ДФ

Основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується фізичною особою – підприємцем, відображається у додатку 4ДФ єдиної звітності з ознакою доходу «197». Ця операція не підлягає оподаткуванню ПДФО та військовим збором, тому у графах 4а, 4, 5а та 5 проставляються нулі.

Оскільки у даному випадку дохід не було відображено вчасно, необхідно виправити цю помилку. Законодавство передбачає чіткий механізм виправлення помилок у Податковому розрахунку. Відображення доходу, нарахованого в попередніх місяцях, у поточному звітному періоді не є правильним методом виправлення.

Для виправлення помилки необхідно подати Податковий розрахунок з типом «Уточнюючий» за березень та квітень. В уточнюючому розрахунку подається лише додаток 4ДФ з інформацією щодо рядків, які уточнюються.

Для додавання пропущеного рядка необхідно повністю заповнити всі його графи та у графі 10 «Ознака (0, 1)» вказати «0», що означає введення нового рядка.

Отже, потрібно сформувати два окремі уточнюючі розрахунки: один за березень та один за квітень. У кожному з них потрібно додати рядок з інформацією про надану поворотну фінансову допомогу з ознакою доходу «197».

Відповідальність за несвоєчасне подання інформації

За неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі або з недостовірними відомостями чи помилками Податкового розрахунку, якщо такі помилки призвели до зміни платника податку, передбачено штраф у розмірі 1020 гривень.

За ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке ж порушення, передбачено накладення штрафу у розмірі 2040 гривень (пп. 119.1 ПКУ).

Крім фінансової санкції, можливе застосування адміністративного штрафу (ст. 163-4 КпАП) на посадових осіб підприємств або на ФОП у розмірі від 34 до 51 гривні. За повторне порушення протягом року штраф може становити від 51 до 85 гривень.

Висновки:

  • Не можна відображати поворотну фінансову допомогу, надану в березні та квітні, у звіті за травень;
  • Необхідно подати два окремі Податкові розрахунки з типом «Уточнюючий» за березень та за квітень, в кожному з яких додати інформацію про надану допомогу з ознакою доходу «197» та ознакою «0»;
  • За несвоєчасне відображення даних у 4ДФ передбачено штраф у розмірі 1020 грн за кожне таке порушення. Можливе також застосування адміністративного штрафу. Самостійне виправлення помилки не звільняє від фінансової відповідальності, проте може бути враховано як пом'якшувальна обставина.