Гранти для переробних підприємств: 22 виробники зможуть отримати кошти на модернізацію або придбання обладнання

Ще 22 українські підприємства отримають від держави гранти на створення або розвиток виробництв у переробній промисловості. Загальна сума державної підтримки для заявників — 81,9 млн грн. Міністерство економіки затвердило фінансування дев’яти із них – на суму 36,2 млн грн. Кошти ще для 13 підприємств, відповідно до умов програми, надаватиме Державна служба зайнятості.

«Грантова підтримка переробних підприємств є одним із ключових інструментів політики «Зроблено в Україні». Програма допомагає бізнесу запускати нові виробництва або масштабувати наявні – з сучасним обладнанням і прогнозованими умовами. У цій хвилі кошти зможуть отримати виробники харчових продуктів, фармпрепаратів, поліграфії, товарів з деревини, безпілотників. І навіть якщо заявка не пройшла з першого разу – є можливість врахувати зауваження, доопрацювати – і податись повторно. За умовами програми, кількість спроб не обмежена», – зазначив заступник Міністра економіки України Андрій Телюпа.

Компанії мають 10 робочих днів, щоб внести свою частку співфінансування:

  • 50% вартості — для проектів на загальних умовах;
  • 20% — для виробників поліграфії, літальних апаратів (БПЛА) та підприємств у прифронтових регіонах.

Грантова програма є частиною політики розвитку виробників «Зроблено в Україні». Фінансування надається з державного бюджету (через Міністерство економіки) та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (через Державну службу зайнятості). У 2024 році підприємства отримали 375 грантів на суму 1,8 млрд грн.

Заявки на участь можна подавати постійно – вони приймаються хвилями, кожні два тижні. З 12 квітня триває новий етап подачі. Документи приймаються через платформу Дія.

Процедура розгляду заявок:

Крок 1: Подача заявки з бізнес-планом через платформу Дія. Заявка автоматично надсилається до обраного банку.
Крок 2: Перевірка банком (податкові борги, кредитна історія, оцінка бізнес-плану, візит на підприємство).
Крок 3: Рішення ухвалює Мінекономіки або Державна служба зайнятості.
Крок 4: Після внесення частки співфінансування — перерахування коштів заявнику.

Очікуваний термін отримання фінансування — 1–1,5 місяця після завершення хвилі та виконання всіх умов.