1. Чи можливо наразі провести державну реєстрацію у сфері юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців?
Так, у частині державної реєстрації зміни місцезнаходження або припинення діяльності та фізичних осіб — підприємців.
Постановою КМУ від 31.12.2024 р. № 1546 врегульовано деякі питання функціонування Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, а саме порядок державної реєстрації зміни місцезнаходження або припинення діяльності ФОП в умовах тимчасового обмеження доступу до Єдиного державного реєстру.
Згідно з постановою, підприємці можуть подавати заяви про зміну місцезнаходження або припинення підприємницької діяльності в паперовій формі до будь-якого податкового органу незалежно від його місцезнаходження, а також про закриття ФОП в електронній формі через портал Дія. Податкові органи вносять відповідні відомості до своїх інформаційних систем, а у випадку подання заяви в паперовій формі передають їх Міністерству юстиції.
2. Чи можливо отримати або перевірити документи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань?
Ні, Документи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань формуються виключно за допомогою вказаного реєстру. Портал електронних сервісів є фактично складовою реєстру та не функціонує окремо, через що отримати документи в електронній формі (витяг, виписка, статутні документи тощо) неможливо.
3. Чи призупинено роботу відділів державної реєстрації громадських формувань?
Ні, відділи державної реєстрації громадських формувань працюють у звичайному режимі. Проте, з безпековою метою державна реєстрація громадських формувань та статутів територіальних громад не здійснюється до поновлення роботи відповідних реєстрів.
4. Чи буде враховано неможливість звернутися із відповідними документами до суб’єкта державної реєстрації під час обчислення строків (дія протоколів громадських об’єднань)?
Так, Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 1445, яка тимчасово зупиняє строки адміністративного провадження та надання публічних (включно з електронними) послуг, пов’язаних із використанням єдиних та державних реєстрів Міністерства юстиції України. Отже, розгляд документів буде відбуватися з урахуванням цих обставин.
5. Чи зберігається дія квитанції після відмови в державній реєстрації у випадку закінчення 30-денного строку з дня відмови?
Так, згідно зі, згаданою в попередньому питанні, постановою строки адміністративного провадження та надання публічних (включно з електронними) послуг, пов’язаних із використанням державних реєстрів Міністерства юстиції України є призупиненими. Тож на момент розгляду зазначені в цьому питанні квитанції ще вважатимуться дійсними.