Першою ухваленою Урядом постановою приводиться у відповідність Перелік адміністративних послуг у сфері міграції та їх вартість до Закону України від 9 травня 2024 р. № 3709-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання окремих адміністративних послуг громадянам України, у тому числі за кордоном».
Перелік доповнюється платною послугою з одночасного оформлення (у тому числі замість втрачених або викрадених), обміну паспорта громадянина України та паспорта/паспортів громадянина України для виїзду за кордон (не пізніше ніж через 20 робочих днів вартістю 478 грн (якщо id-картка оформлюється вперше, тоді вартість дорівнює 352 грн).
Через шість місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану, якщо id-картка оформлюватиметься вперше, сума буде складати 496 грн та повна вартість 744 грн; не пізніше 7 днів – 1488 грн, якщо id-картка оформлюється вперше – 992 грн).
Також скорочується строк з 10 до 7 робочих днів за надання адміністративної послуги з термінового оформлення та обміну паспорта громадянина України.
Наразі послугою щодо одночасного оформлення документів, в рамках реалізації експериментального проекту, передбаченого постановою Уряду від 07.05.2022 № 541, як в Україні так і за кордоном, скористалися загалом майже 720 тисяч осіб.
Обсяг надходжень від зазначеної адміністративної послуги буде спрямовуватись до місцевих бюджетів та до державного бюджету спеціального фонду Державної міграційної служби, що сприятиме розвитку територіальних громад та на організацію вдосконалення процесу надання адміністративних послуг ДМС.
Наступна постанова, ухвалена Урядом з ініціативи МВС, вносить зміни до Положення про дозвільну систему, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 року № 576. Ними вводиться облік предметів, матеріалів і речовин, на які поширюється дозвільна система, їх власників, об’єктів, документів, пов’язаних з обігом таких предметів, матеріалів і речовин, а також фактів викрадень та втрат предметів, матеріалів і речовин, на які поширюється дозвільна система, засобами єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ.
Також цією постановою впроваджується електронна інформаційна взаємодія МВС та Державної податкової служби щодо верифікації засобами Державного реєстру фізичних осіб – платників податків РНОКПП осіб, які звертаються для отримання послуг у сфері дозвільної системи органів внутрішніх справ.
Третя постанова, розроблена МВС України та ухвалена Урядом, передбачає вдосконалення системи освітніх та наукових установ ДСНС шляхом реорганізації Інституту державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту та приєднання його до Національного університету цивільного захисту України.
Проблемні питання, які покликана вирішити ця постанова:
• виключення дублювань окремих функцій Інституту державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту та Національного університету цивільного захисту України;
• покращення якості надання освітніх послуг (підготовки наукових кадрів) шляхом залучення до цього процесу практикуючих науковців;
• підвищення наукового рівня робіт за рахунок обʼєднання наукових та освітніх процесів;
• скорочення чисельності адміністративного персоналу;
• покращення матеріально-технічної бази та підвищення оплати праці (грошового забезпечення) наукових працівників за рахунок коштів, отриманих від проведеної оптимізації та економії.
Прийняття постанови забезпечить оптимізацію мережі закладів освіти із специфічними умовами навчання, а також науково-дослідних установ, що належать до сфери управління ДСНС.