Проходження ВЛК під час відрядження

Під час відрядження в іншому місті працівника направлено на проходження ВЛК. Які дії роботодавця: заява від працівника, відкликання з відрядження? Чи необхідно за дні проходження ВЛК платити добові? Чи оплачується проїзд на потяг при поверненні з відрядження?

Існують різні види повісток (про них ми писали тут), серед них і повістка на ВЛК. Ця повістка за підписом начальника РТЦК та СП зобов’язує пройти медичне обстеження. До повістки додається картка дослідження та медичного огляду військовозобов’язаного. Після медкомісії у картці зазначається висновок військово-лікарської комісії про придатність, непридатність чи обмежену придатність до військової служби.

Тож, якщо працівнику було вручено повістку на ВЛК під час перебування у відрядженні, то потрібно зважати на дату, яка зазначена в повістці.

Згідно з ч. 2 ст. 21 Закону про військову службу громадяни України для виконання обов’язків, пов’язаних із взяттям на військовий облік, направленням, призовом або прийняттям на військову службу, а також особи, які направляються центрами рекрутингу, центрами надання адміністративних послуг, центрами зайнятості, відповідними районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, Центральним управлінням або регіональним органом Служби безпеки України, відповідними підрозділами розвідувальних органів України на медичний огляд (медичне обстеження в амбулаторних чи стаціонарних умовах), лікування, звільняються від роботи на час, необхідний для виконання зазначених обов’язків та перебування в лікувальному закладі охорони здоров’я, із збереженням за такими громадянами місця роботи, займаної посади і середньої заробітної плати.

Відповідно до пп. 2.18 Інструкції №455 довідка довільної форми, засвідчена підписом завідувача відділення та печаткою лікувально-профілактичного закладу, видається, зокрема особам, які проходять обстеження в лікувально-профілактичних закладах за заправленням військових комісаріатів.

Отже, якщо дата проходження ВЛК співпадає з відрядженням, то працівник має надати копію повістки роботодавцю для видання наказів на переривання відрядження та на увільнення від виконання службових обов’язків на час проходження ВЛК. Також працівник надає роботодавцю довідку довільної форми засвідчену підписом завідуючого відділення і печаткою медзакладу для збереження середнього заробітку.

Дні проходження працівником ВЛК табелюються літерним кодом «ІН» або цифровим кодом «22».

Добові за час проходження ВЛК не виплачуються. Квиток на потяг при поверненні з відрядження оплачується в звичайному порядку, оскільки вважаємо, що це буде вимушена затримка у відрядженні.