ПДВ при продажу підрощеної птиці

Підприємство придбало кури-молодняк для отримання і продажу яєць, але в процесі підрощення вирішено продати цю птицю. Продаж буде за ринковою вартістю, але менше ціни придбання. Чи потрібно ПДВ нараховувати на різницю між вартістю придбання і продажу?

Повне питання:

Підприємство придбало молодняк курей для отримання і продажу яєць. Йде процес підрощення від 90 до 120 днів, переведення в основне стадо поки не відбулося.

В процесі підрощення отримано приріст птиці, а також виявлено ознаки хвороби, що призведе до постійних хвороб, великого падежу і низькій продуктивності у виробництві яєць – менше норми в декілька раз.

Керівництво прийняло рішення здати птицю на забій, щоб зменшити збитки.

Чи можливий продаж на забій за ринковими цінами, без донарахування різниці між ціною купівлі і продажу?

Птиця обліковується на субрахунку 213, як молодняк птиці і до складу необоротних активів ще не переведена, амортизація птиці не нараховувалася і не відносилася рівними частинами на виробництво яєць.

Бухгалтерський облік

Особливості бухгалтерського обліку курей ми детально розглядали тут.

Основне стадо курей не обліковують у складі необоротних активів, не нараховують амортизацію.

Основне стадо курей, як і молодняк курей, обліковують на окремих субрахунках субрахунку 213.

ПДВ при продажу підрощеного молодняка курей

Відповідно до абз. 1 п. 188.1 ПКУ база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (окрім окремих податків, зборів).

При цьому відповідно до абз. 2 п. 188.1 ПКУ база оподаткування операцій з постачання:

· товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг,

· самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін, а

· необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни),

· за винятком: товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню; газу, який постачається для потреб населення; електричної енергії, ціна на яку склалася на ринку електричної енергії.

В розглядуваній нами ситуації підприємство планує продати підрощений молодняк курей. Тобто, підприємство понесло витрати на підрощування такого молодняку, молодняк має приріст ваги. Тому фактично підприємство продає самостійно виготовлені товари. Таким чином, на наш погляд, ціну продажу для потреб абз. 2 п. 188.1 ПКУ слід порівнювати не з ціною придбання молодняка, а із звичайною ціною.

Відповідно до пп. 14.1.71 ПКУ звичайна ціна - ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін.

Таким чином, в розглядуваній ситуації, на наш погляд, слід порівнювати з ринковою ціною. Тож якщо підприємство продаватиме за ринковими цінами, навіть якщо вони менше за собівартістю молодняка курей, на наш погляд, донараховувати ПДВ не потрібно.

Але податкова служба може мати іншу думку з цього питання. Наразі нам така думка не відома. Тому для уникнення непорозумінь може бути доречним отримати індивідуальну податкову консультацію.

Читайте також:

Облік придбання, вирощування і продажу курчат