Розрахунок коригування на зменшення податкового зобов’язання з ПДВ: порядок відображення

Підприємство повернуло аванс за продукцію покупцю 23.12.2021 р. і надіслало йому РК. 30.12.2021 р. РК відправлено на реєстрацію і заблоковано. За рішенням суду РК розблоковано 19.12.2022 р. Коли потрібно показати РК в декларації, щоб уникнути перевищення?

Відповідно до пп. 192.1.1 ПКУ, постачальник має право зменшити суму податкових зобов’язань лише після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної.

РК за грудень 2021 р., було зареєстровано в ЄРПН за рішенням суду в грудні 2022 р та не було включено в декларацію за грудень 2022 р. Тому підприємство може зменшити податкове зобов’язання у податковій декларації з ПДВ того звітного періоду, в якому його зареєстровано в ЄРПН, зокрема за грудень 2022 р., враховуючи строки реєстрації. Консультацію податківців з цього питання дивіться тут.

Питання формування ліміту реєстрації ПН/РК ми розглядали тут.

Зазначимо, що перевищення ліміту не буде, якщо підприємство уточнить декларацію за грудень 2022 р., оскільки саме в цей період було зареєстровано РК на зменшення ПЗ.

Якщо постачальник включить РК у грудні 2023р., то ситуація з лімітом буде інша, виникне перевищення.

Щодо пп. 69.1 Перехідних положень ПКУ, то він стосується саме зменшення податкового зобов’язання у довоєнний період. Так, платники ПДВ тимчасово, до припинення або скасування воєнного стану, не мають права на подання уточнюючих розрахунків до податкових декларацій за звітні (податкові) періоди до лютого 2022 року з показниками на зменшення податкових зобов’язань та/або декларування суми бюджетного відшкодування ПДВ.

Відповідно, за періоди з лютого 2022 року зменшувати податкові зобов’язання можна. Тож після подання уточнюючого розрахунку підприємство зменшить податкове зобов’язання за грудень 2022 р., що не суперечить нормам ПКУ.

***

Додатково читайте: