Як зареєструвати РРО для використання на пересувному атракціоні?

Як зареєструвати портативний РРО на пересувний об'єкт (не транспортний засіб) по Україні, наприклад, атракціон? Як бути, якщо СГ не має власних чи орендованих транспортних засобів? Перевезення атракціону по Україні здійснюється різними перевізниками. Як при цьому відобразити такий пересувний об'єкт (не транспортний засіб), наприклад, атракціон, в формі №20-ОПП?

Відповідно до пп. 15 глави 2 розділу ІІ Порядку №547, контролюючим органом за місцем реєстрації РРО до реєстраційного посвідчення вносяться записи щодо назви та адреси господарської одиниці, де використовується РРО, а також найменування контролюючого органу за адресою такої господарської одиниці та дати початку обліку РРО у цьому органі.

У розділі 3 реєстраційної заяві за формою №1-РРО наводяться дані щодо господарської одиниці, де буде використовуватися РРО, зокрема, її назва і адреса.

Щоб зареєструвати РРО на певну господарську одиницю, потрібно заздалегідь подати інформацію про неї за формою №20-ОПП. Неподання такої інформації є підставою для відмови в реєстрації РРО – пп. 8 глави 2 розділу ІІ Порядку №547.

Отже, суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати РРО для його використання на пересувному атракціоні, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі, а також на обліку має перебувати атракціон як господарська одиниця, на якій буде використовуватись РРО та про яку СГ повідомляє контролюючий орган згідно з вимогами пп. 63.3 ПКУ за формою №20-ОПП.

Пунктом 2 розділу 1 Положення №13, визначено, що:

  • господарська одиниця - це стаціонарний або пересувний об’єкт, у тому числі транспортний засіб, де реалізуються товари чи надаються послуги та здійснюються розрахункові операції;
  • найменування господарської одиниці - це найменування, що зазначене в документі на право власності або користування господарською одиницею;
  • адреса господарської одиниці - адреса, що зазначена в документі на право власності чи користування господарською одиницею.

З цих визначень бачимо, що господарською одиницею може бути пересувний об’єкт, який не обов’язково може бути транспортним засобом. Транспортний засіб – це лише один з видів пересувних об’єктів.

У переліку типів об’єктів оподаткування для цілей подання форми №20-ОПП є тип «60» атракціон. Тож для реєстрації РРО потрібно надати інформацію про цей атракціон з типом «60» в графі 3 форми №20-ОПП, з адресою, що зазначена в документі на право власності чи користування ним. Якщо в документах на атракціон (накладна від постачальника, акти приймання атракціона в оренду, акт введення в експлуатацію ОЗ тощо) немає адреси, то на нашу думку, у формі №20-ОПП доцільно зазначити адресу самого підприємства, якому належить право власності або користування атракціоном.

Транспортування атракціону за допомогою різних перевізників не впливає на порядок реєстрації РРО на цю господарську одиницю.