Особливості ПРРО при виїзді касира до замовників

ТОВ планує взяти на роботу касира з дистанційним режимом роботи, який має приїздити до замовників із ПРРО, отримувати кошти як попередню оплату за замовлення чи післяоплату, проводити кошти через ПРРО з видачею чека. Чи є така схема «виїзною торгівлею» і яку адресу зазначати в ф. №20-ОПП, в заяві на реєстрацію ПРРО?

Що таке виїзна торгівля, чинним законодавством не визначено. Про це ми писали, приміром, тут.

На практиці під виїзною торгівлею розуміють торгівлю поза основним місцезнаходженням підприємства. З урахуванням такого розуміння, можна вважати, що в розглядуваній ситуації буде виїзна торгівля.

Про особливості реєстрації РРО для подібної ситуації читаємо в ІПК ДПСУ від 19.11.2019 р. № 1431/6/99-00-05-04-01-15/ІПК.

Щодо РРО, то в зазначеній ІПК пишуть, що реєструвати РРО потрібно на юридичну адресу суб’єкта господарювання, де РРО зберігається. В заяві на реєстрацію в даних щодо господарської одиниці можна вказувати «Виїзна торгівля».

У такому випадку у РРО, що друкує розрахунковий документ буде запрограмована юридична адреса суб’єкта господарювання та найменування господарської одиниці - «Виїзна торгівля».

Далі в цій же самій ІПК зазначають про портативний РРО, що він може реєструватись за адресою господарської одиниці, де він зберігається. У реєстраційній заяві та у реєстраційному свідоцтві у такому випадку зазначається назва та адреса такої господарської одиниці.

Тобто, згідно з наведеною ІПК для РРО зазначається адреса суб’єкта господарювання і назва господарської одиниці «Виїзна торгівля», а для портативного РРО зазначається як назва, так і адреса господарської одиниці.

Невже для портативного РРО в назві не можна написати «Виїзна торгівля»?

Логіка ІПК незрозуміла.

В будь-якому разі, цей момент нормативними документами не врегульовано. Те, що написано в ІПК — всього лише думка ДПС на конкретний запит. Тому для уникнення непорозумінь доречно отримати з цього питання індивідуальну податкову консультацію.

На наш погляд, якщо взяти за основу цю ІПК, то й у разі реєстрації ПРРО можна зазначити юридичну адресу ТОВ, а в назві написати «Виїзна торгівля».

Щодо форми №20-ОПП, напевно, про будівлю за юридичною адресою ТОВ ця форма вже подавалася. Тому для потреб реєстрації ПРРО подавати ще одну форму № 20-ОПП не потрібно. Якщо ж в силу якихось причин ця форма не подавалася на відповідну будівлю, то її подають із зазначенням юридичної адреси ТОВ.