Єдина звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ і сплата податків за працівників за орендованим офісом

ТОВ має юридичну адресу, за якою немає найманих працівників. Для працівників орендується офіс в іншому районі міста (без створення відокремленого підрозділу). Чи правильно подавати Додаток 1 за юрадресою, а Додаток 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ - за всіма працівниками до іншого району та сплачувати ЄСВ та ВЗ за юрадресою, а ПДФО - за адресою орендованого офісу?

Юридична особа, відповідно до ч. 1 та ч. 4 ст. 64 ГКУ, може складатися зі структурних підрозділів, а також створювати філії, представництва, відділення й інші відокремлені підрозділи. Тобто, юрособи самостійно визначають свою внутрішню структуру.

Єдина звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, та платники ЄСВ зобов’язані, зокрема, подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (з розбивкою по місяцях звітного кварталу), до ДПС за основним місцем обліку.

Якщо в ЄДР зазначено відокремлений підрозділ юрособи, але він не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, податковий розрахунок за такий підрозділ подає юридична особа до ДПС за основним місцем обліку (пп. «б» пп. 176.2 ПКУ).

ЄСВ

ЄСВ нарахований на доходи працівників, які працюють в орендованому офісі, відображається у Додатку 1. А у Додатку 5 - інформація про прийнятих та звільнених працівниках. Також їх потрібно відобразити при заповненні показників чисельності (рядки 101 — 110) у складі кількості працюючих юридичної особи.

Щодо нараховування і сплати (перерахування) ЄСВ за працівників, які працюють в орендованому офісі, то його здійснює підприємство – юридична особа за своїм місцезнаходженням.

Тож сплата ЄСВ здійснюється за юридичною адресою підприємства.

ПДФО

Юридична особа відповідно до ч. 1 та ч. 4 ст. 64 ГКУ може складатися зі структурних підрозділів, а також створювати філії, представництва, відділення й інші відокремлені підрозділи. Такі підприємства самостійно визначають свою внутрішню структуру, а отже можуть вирішувати, що їм необхідно створити: структурний підрозділ або, наприклад, філію.

Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 64 БКУ та пп. 168.4.3 ПКУ, ПДФО, який сплачується (перераховується), зокрема податковим агентом – юридичною особою з доходу працівників відокремленого підрозділу, зараховується до відповідного бюджету за його місцезнаходженням.

Отже, якщо роботодавець має орендоване приміщення (будівлі) в якому працюють та отримують заробітну плату наймані працівники, то він зобов'язаний перераховувати ПДФО до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого приміщення (неосновне місце обліку) на рахунки, відкриті в органах Державної казначейської служби.

ВЗ

ВЗ – до загальнодержавного бюджету (п. 12 ч. 2 ст. 29 БКУ).

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ (п. 1.4 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ).

Підпункт 168.4.3 ПКУ регламентує порядок перерахування ПДФО за відокремлені підрозділи до місцевого бюджету, а оскільки військовий збір зараховується до державного бюджету, зазначена в абз. 2 пп. 168.4.3 ПКУ норма для військового збору не може бути застосована.

Тому, юридична особа перераховує військовий збір за працівників, які працюють в орендованому офісі до бюджету за своїм місцезнаходженням (за основним місцем реєстрації).