Збільшення СК подарованими цінними паперами: як відобразити у додатку 4ДФ?

Фізособа 1 (син) отримав у подарунок цінні папери від фізособи 2 (батько), які син вносить у збільшення статутного капіталу юрособи, в якому він є учасником. Чи оподатковуватиметься ПДФО операція з внесення у статутний капітал? Як відобразити у додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ операція з дарування та внесення до статутного капіталу?

Згідно з п. 2 ст. 115 ЦКУ вкладом до статутного (складеного) капіталу господарського товариства можуть бути гроші, цінні папери, інші речі або майнові чи інші відчужувані права, що мають грошову оцінку, якщо інше не встановлено законом.

Суми доходу у вигляді майнового або немайнового внеску до статутного фонду юридичної особи - емітента корпоративних прав в обмін на такі права не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичної особи.

Тобто, сума майнового внеску фізособи до статутного капіталу юрособи - резидента не є об'єктом оподаткування ПДФО та військовим збором.

Юрособа - емітент корпоративних прав виступає в якості податкового агента (на підставі пп. «б» пп. 176.2 ПКУ) лише в частині відображення в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за ознакою доходу «178», як суми грошових коштів або майна, внесених фізособою до статутного фонду такої юрособи в обмін на корпоративні права.

Отже, додаток 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ заповнюється так:

  • у графі 3а відображається сума нарахованого доходу;
  • у графі 3 сума виплаченого доходу;
  • у графах: 4а, 4, 5а, 5 проставляються прочерки;
  • у графі 6 зазначається ознака доходу «178».

Операція з дарування ЦП є окремою операцією між двома фізособами і жодним чином не стосується юридичної особи.