Як зареєструвати ПРРО, якщо діяльність ФОП в іншому районі, ніж місце реєстрації?

Місце реєстрації ФОП - Пустомитівський район Львівської області. Здійснювати діяльність буде у Сихівському районі міста Львова (є договір оренди). Щоб зареєструвати ПРРО потрібно подати №20-ОПП і №17-ОПП? В який район і що подавати?

Дивимося відповідь ДПС на питання в ЗІР (109.20): «Яка послідовність дій має бути здійснена СГ для реєстрації ПРРО?». З відповіді ДПС випливає така послідовність дій.

Перший крок – подання форми №20-ОПП

Подається форма №20-ОПП з інформацією про орендоване приміщення, в якому буде здійснюватися діяльність. Ця форма подається до податкової служби за основним місцем обліку. В даній ситуації - це Пустомитівський район.

Форма №20-ОПП подається протягом 10 робочих днів з дня укладення договору оренди (див. пп. 8.4 Порядку №1588).

У цій формі ставиться помітка «» або «» в графі 11 «Прошу взяти на облік за неосновним місцем обліку за місцезнаходженням об’єкта оподаткування».

Тож подавши форму №20-ОПП до податкової служби за своїм основним місцем обліку, ФОП стане в тому числі на облік за неосновним місцем обліку – до податкової служби за місцем здійснення діяльності (у Сихівському районі міста Львова).

Причому подавати ще й форму №17-ОПП не потрібно.

Другий крок – подання Заяви про реєстрацію ПРРО за формою №1-ПРРО.

У електронній формі до податкової служби за основним місцем обліку (в даній ситуації - Пустомитівський район) подається Заява про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316605).

Завважимо, що в рядку 3 Заяви потрібно зазначити ідентифікатор об’єкта оподаткування, який зазначався в графі 5 форми №20-ОПП.

Заява подається у електронній формі через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій.

Завершенням реєстрації буде отримання квитанції з фіскальним номером ПРРО. Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись ФОП. Третій крок – подання інформації про сертифікати електронних підписів та/або печаток.

Інформацію про сертифікати електронних підписів та/або печаток ФОП надсилає в електронній формі повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованих/удосконалених сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО, за формою №5-ПРРО (J/F1391802).