Відображення безповоротної фіндопомоги у додатку РІ декларації з податку на прибуток

Працівнику надано безповоротну фіндопомогу у вигляді оплати медичних послуг. Оплата проводилася на рахунок медзакладу, з яким у працівника підписаний договір. У додатку 4ДФ сума допомоги відображена за ознакою доходу «169». Чи потрібно суму фіндопомоги відкоригувати в додатку РІ до декларації з податку на прибуток?

Платник податку на прибуток, який враховує різниці, збільшує фінансовий результат податкового (звітного) періоду на суму перерахованої безповоротної фінансової допомоги (безоплатно наданих товарів, робіт, послуг) особам, що не є платниками податку (крім фізичних осіб), та платникам податку, які оподатковуються за ставкою 0 % відповідно до пп. 44 підр. 4 розд. XX ПКУ.

Вказане збільшення не стосується безповоротної фінансової допомоги (безоплатно наданих товарів, робіт, послуг), перерахованої неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг, для яких застосовується положення пп. 140.5.9 ПКУ.

Згідно з пп. 140.5.9 ПКУ фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму коштів (вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг), безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого перерахування (крім неприбуткової організації, яка є об'єднанням страховиків, якщо участь страховика у такому об'єднанні є умовою проведення діяльності такого страховика відповідно до закону), у розмірі, що перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Отже, якщо отримувач безповоротної фінансової допомоги є фізичною особою (працівником), то підприємство – надавач безповоротної фінансової допомоги не коригує фінрезультат на цю суму. Тому ця допомога не відображається у рядку 3.1.10 додатку РІ до декларації з податку на прибуток.