Придбання ТМЦ через інтернет за кордоном за допомогою корпоративної картки

Чи можна придбати ТМЦ за кордоном з сайту і розрахуватися корпоративною карткою? Які документи потрібні, щоб оформити авансовий звіт?

Із запитання розуміємо, що якщо працівник придбавав ТМЦ для підприємства через інтернет за кордоном за допомогою корпоративної картки, то скоріше за все він перебував у закордонному відрядженні. Розглянемо таке придбання детальніше.

Чи можна придбати ТМЦ за кордоном з сайту і розрахуватися корпоративною карткою?

Згідно з п. 32-1 Положення №2, суб'єкти господарювання – резиденти (юридичні особи та фізичні особи – підприємці) мають право здійснювати розрахунки за зовнішньоекономічним договором (контрактом, угодою, іншим документом, що застосовується в міжнародній практиці та може вважатися договором) з експорту (імпорту) товарів за допомогою електронного платіжного засобу, якщо операція за одним таким договором в один операційний день не перевищуватиме незначний розмір.

Незначний розмір валютної операції (далі - незначний розмір) - розмір валютної операції (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на дату здійснення операції), який є меншим за розмір, передбачений ст. 20 Закону №361 (п. 2 Положення №2).

Величина незначного розміру, яка встановлена ст. 20 Закону №361, зараз становить 400 тисяч гривень на момент проведення фінансової операції.

Тобто працівник може придбавати для підприємства товари за кордоном (за допомогою Інтернету), якщо вартість придбаних ТМЦ за один раз не перевищуватиме 400 тис. грн. При цьому порушення порядку ЗЕД-розрахунків не буде.

Які документи потрібні, щоб оформити авансовий звіт?

Згідно з пп. «б» пп. 170.9.3 ПКУ держатель картки, перебуваючи у відрядженні, може використовувати її при здійсненні безготівкових розрахунків, зокрема для придбання ТМЦ для підприємства.

Тобто працівник, застосувавши платіжну картку для проведення розрахунків у безготівковій формі, має подати звіт (авансовий звіт) про використання виданих на відрядження коштів у строк, який не перевищує 10 банківських днів. У разі наявності поважних причин роботодавець (самозайнята особа) може продовжити цей строк до 20 банківських днів (до з'ясування питання в разі виявлення розбіжностей між відповідними звітними документами). До авансового звіту працівник має додати підтвердні документи (квитанцію, яка формується при сплаті коштів та/або копія банківської виписки з рахунку, на дату списання коштів з корпоративної картки).